Diyetisyen Kübra Yazıcı

Kübra YAZICI, Zonguldak’ta dünyaya gelmiştir. İlk öğretimini ve orta öğretimini Zonguldak’ta tamamlamıştır. 2011 yılında başladığı Okan Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2016 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitimini ‘İrritabl Bağırsak Sendromu Hastalıklarında FODMAP Diyeti’ tezi ile bitirmiştir. Bu sırada Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği eğitimine de başlayan YAZICI, bu bölümü de başarıyla tamamlamıştır.

Kübra YAZICI, bir çok hastanede yaptığı stajlar sayesinden farklı hastalık ve vakalarda uygun beslenme tedavilerini tecrübe etmiştir. Bu hastaneler, Bülent Ecevit Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Pendik Devlet Hastanesi, Acıbadem Kozyatağı Hastanesi, Acıbadem Taksim Hastanesi gibi önde gelen hastanelerdir.

2015 yılında katıldığı Uluslararası Pilates Federasyonunun düzenlediği mat, reformer, cadillac pilates sertifikalı eğitimi de başarıyla tamamlayarak pilates eğitmeni olmaya hak kazanmıştır. 2015 yılı itibariyle Dumankaya Athletic-O Sports Club’ta hizmet vermeye başlamıştır.  

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.